Namiot przemysłowy dla zakładu w Austrii

„HALTEC dostarczył halę w bardzo krótkim czasie. Montaż był bardzo sprawny i profesjonalny. Zamówienie hali w tej firmie było najlepszym rozwiązaniem naszych problemów."

Koordynator zamówienia

 

Zdjęcia: Namiot magazynowy dla zakładu przemysłowego

  • Namiot przemysłowy - brama plandekowa
  • Namiot przemysłowy - wnętrze
  • Namiot przemysłowy - konstrukcja
  • Namiot przemysłowy
Dane techniczne - Namiot przemysłowy Aluflex
Wymiary:  
Szerokość: 20,00 m
Długość: 100,00 m
Wysokość ściany: 4,40 m
Poszycie:  
   
Dach: materiał plandekowy
Ściana: materiał plandekowy
Wys. w kalenicy: 7,09 m
Odporność na obciążenie śnieżne: 75 kg/m²
Uwaga: powierzchnia 18.000 m²

Przykładowa referencja: zakład przemysłowy

Austriacki koncern przemysłu budowlanego potrzebował rozległego magazynu dla materiałów budowlanych. Przy udzieleniu zamówień publicznych decydującymi kryteriami dla Inwestora były pozyskanie wysokogatunkowego produktu jak i oferowany termin dostawy.

 

HALTEC przedstawił koncepcję zamontowania dziewięciu namiotów przemysłowych Aluflex. Każdy ma powierzchnię 2.000 m² i obciążenia śnieżne 75 kg/m².

Dziewięć namiotów przemysłowych jako indywidualne hale magazynowe

Do postawienia namiotów przemysłowych z poszyciem plandekowym dysponowano obszarem o powierzchni 30.000 m². Wcześniej powierzchnię wyasfaltowano. Przy tym grunt stanowił szczególne wyzwanie. W obrębie przewidzianego miejsca ustawienia grunt był zbyt nierówny, by zamontować konstrukcję.

 

HALTEC opracował rozwiązanie indywidualne. Jedna z hal namiotowych została podzielona pośrodku i wyposażona w precyzyjnie pasującą, wykonaną na miarę plandekę działową, dzielącą przestrzenie. Zintegrowana rama nadaje tej specjalnej konstrukcji odpowiednią stabilność.

Szybki termin realizacji i montażu

Firma HALTEC otrzymała to duże zlecenie w okresie przed świętami Bożego Narodzenia, co oznaczało konieczność przerwania rozpoczętych prac montażowych w związku ze świętami oraz sylwestrem. „Na początku obawialiśmy się, że nie potrafimy postawić na czas tak wiele namiotów magazynowych, i będziemy mieli problemy z zapewnieniem odpowiedniej powierzchni ", wspomina kierownik budowy. Obawy okazały się nieuzasadnione. Wszystkie namioty magazynowe zostały zamontowane w określonym terminie.

Jedenaście tygodni od wpłynięcia zlecenia udzielono zgody na eksploatację miasteczka namiotowego utworzonego na powierzchni 18.000 m² oraz wynajętego przez zleceniodawcę. Po zakończeniu okresu najmu, przedsiębiorstwo budowlane może podjąć decyzję odnośnie dalszego korzystania z namiotów przemysłowych. W przypadku braku zapotrzebowania na zwiększoną powierzchnię magazynową, powyższe namioty mogą zostać w każdym czasie zdemontowane.

Szybkie oraz indywidualne wykonanie tego dużego projektu potwierdziło zaufanie pokładane w spółce HALTEC. Podsumowując zleceniodawca stwierdził: „Firma HALTEC potrafiła w najkrótszym możliwym terminie zrealizować dostawę. Montaż namiotów magazynowych był również szybki i profesjonalny. Oceniając całościowo było to doskonale wykonane zlecenie."