Kilka hal dla firmy Johnson Controls

„Ponieważ z pierwszą halą typu Stahlflex mieliśmy już bardzo dobre doświadczenia, to obie nowe hale zamówiliśmy również w firmie HALTEC. " „Jesteśmy bardzo zadowoleni z usług firmy HALTEC. Doradztwo, montaż i jakość hal magazynowych oceniamy w całości jako bardzo dobre."

Kierownik produkcji, Johnson Controls

 

Zdjęcia: hale magazynowe dla firmy Johnson Controls

  • Hala magazynowa z podcieniem
  • Hala magazynowa - wnętrze
  • Hala magazynowa - ściana wzdłużna
  • Hala magazynowa - dach z materiału plandekowego
Dane techniczne - Hala systemowa Stahlflex
Wymiary:  
Szerokość: 20,00 │ 58,00 │ 30,00 m
Długość: 35,00 │ 50,00 │ 50,00 m
Wysokość ściany: 5,10 │ 6,10 │ 6,10 m
Poszycie:  
Dach: materiał plandekowy / panele Sandwich
Ściana: blacha trapezowa / panele Sandwich
   
Wys. w kalenicy: 8,25 │ 10,96 │ 10,97 m
Odporność na obciążenia śnieżne: każda 75 kg/m²

Przykładowe referencje: dostawca dla przemysłu motoryzacyjnego

Firma Johnson Controls jest jednym z wiodących na świecie przedsiębiorstw w branży wyposażania wnętrz samochodów oraz w dziedzinie elektroniki samochodowej i akumulatorów. W jednej z lokalizacji produkcyjnych rozszerzono możliwości magazynowania i wysyłki. Poszukiwane przy tym były wysokiej jakości i funkcjonalne rozwiązania przestrzenne, które można wykonać indywidualnie, zgodnie z każdorazowymi wymogami.

Zadecydowano o wyborze produktów firmy HALTEC oraz korzyści wynikających z zabudowy systemowej. Hale systemowe charakteryzują się przede wszystkim możliwością szybkiego montażu. Zapewniają wysoką funkcjonalność obiektu i nadają się idealnie do stosowania jako hale magazynowe i wysyłkowe dla gotowych produktów i surowców.

Hala stalowa Stahlflex jako hala magazynowa

Pierwszą halę postawiono w roku 2004. Odpowiednio do celów magazynowania, zleceniodawca wybrał wariant bez izolacji termicznej z plandekami dachowymi i okładziną z blachy trapezowej. „Potrzebowaliśmy odpowiedniego dachu do naszego magazynu. Hala typu Stahlflex firmy HALTEC była idealnym rozwiązaniem dla nas", wyjaśnia kierownik produkcji. W latach 2006 i 2007 zrealizowano budowę dwóch kolejnych hal stalowych.

„Ponieważ z pierwszą halą typu Stahlflex mieliśmy już bardzo dobre doświadczenia, to obie nowe hale zamówiliśmy również w firmie HALTEC."

Jedna z hal może w razie potrzeby być ogrzewana. Jej okładzinowanie stanowią elementy warstwowe z rdzeniem piankowym, które izolują wnętrze. Dzięki temu magazynowanie i załadunek towaru może być wykonywany niezależnie od pory roku, w każdych warunkach pogodowych. Zadaszona konstrukcja stalowa o długości 20 m łączy obie hale systemowe i umożliwia optymalny przepływ strumienia towarów i ludzi pomiędzy budynkami.

 

Namiot przemysłowy jako trzecie zamówienie

W międzyczasie firma HALTEC postawiła dla Johnson Controls w tej samej lokalizacji również halę o lekkiej konstrukcji typu Aluflex. Hala o lekkiej konstrukcji jest korzystną cenowo opcją w przypadku realizowanego w możliwie najkrótszym terminie zadaszonego placu magazynowania i składowania. Hala ta może zostać zakotwiczona na utwardzonym podłożu, bez wykonywania nakładochłonnych robót fundamentowych, jedynie za pomocą szpilek stalowych lub dybli.

Wszystkie hale zostały wynajęte na okres wielu lat. Po zakończeniu okresu najmu, Klient może dowolnie zdecydować, czy hale magazynowe będą wynajmowane, czy też przejęte w oparciu o umowę kupna-sprzedaży.

Z wypowiedzi kierownika produkcji przemawia wieloletnie zadowolenie:

„Jesteśmy bardzo zadowoleni z usług firmy HALTEC. Doradztwo, montaż i jakość hal magazynowych oceniamy w całości jako bardzo dobre."