Polska
Nowy
Nowy

Nasze sprawdzone namioty i hale imprezowe:
Haltent by HALTEC.

www.haltent.pl

Gwarancja
trwałości i bezpieczeństwa

PYTANIA I ODPOWIEDZI DOTYCZĄCE hale namiotowe

Tutaj znajdują się odpowiedzi na najczęściej stawiane pytania dotyczące hal BASIC marki HALTEC. Masz dodatkowe pytania? Skontaktuj się z nami bezpośrednio, jeśli poszukujesz dalszych szczegółów. Chętnie udzielimy dodatkowych informacji!

DOSTAWA I MONTAż

Jakie podłoże jest wymagane?

Hale BASIC można postawić na różnych wypoziomowanych i utwardzonych podłożach, np. na fundamencie, płycie betonowej lub tłuczniu. Montaż do podłoża odbywa sie za pomocą szpilek lub kołków rozporowych.

Który rodzaj mocowania jest najtańszy?

Kotwienie. Przy takim rozwiązaniu podpory hali mocowane są kotwami ze stali prętowej wbijanymi bezpośrednio w podłoże. Dzięki temu nie są konieczne drogie fundamenty. Poza tym możliwy jest bezproblemowy demontaż, co jest dodatkową korzyścią w przypadku hal wynajmowanych. Jeśli mocowanie za pomocą kotew lub kołków nie jest możliwe, seria BASIC marki HALTEC obejmuje alternatywne mocowanie za pomocą systemu obciążenia balastowego. 

Czy hale HALTEC można zamontować bez kotwienia?

Tak. Dzięki rozwiązaniom HALTEC jest to możliwe! Jeśli mocowanie kotwami lub kołkami nie wchodzi w grę, firma HALTEC oferuje także systemy obciążenia balastowego. Hala jest mocowana do podłoża za pomocą betonowego obciążnika. Chętnie szerzej przedstawimy dostępne możliwości.

Finansowanie

Czy istnieje też możliwość wynajmu hal BASIC?

Każdą z hal można również wynająć. Firma HALTEC oferuje tę możliwość nawet w przypadku hal stalowych. Pozwala to zachować płynność oraz elastyczność przestrzenną i finansową.

Czy hale stalowe można wynajmować?

Tak. Z reguły opłacalny okres wynajmu to minimum 12 miesięcy. Pozwala to zachować płynność oraz elastyczność przestrzenną i finansową. Jednak w razie potrzeby możliwy jest również wynajem na krótszy okres.

Z jakimi kosztami dodatkowymi trzeba się liczyć podczas montażu hali systemowej?

Oprócz ceny samej hali należy jeszcze uwzględnić m.in.: działkę, systemy zewnętrzne, prace ziemne, płyty podłogowe, przyłączenie prądu/wody/gazu/telefonu, zaświadczenie o ochronie przeciwpożarowej, zaświadczenie o czystości gruntu, dokumentację architektoniczną, poświadczenie danych statycznych, ogrzewanie i oświetlenie. Aby uzyskać bardziej szczegółowe informacje, zapraszamy do kontaktu.

OGÓLNIE

Co to jest hala namiotowa?

Hala namiotowa różni się od namiotu przemysłowego przede wszystkim rodzajem poszycia, a co za tym idzie – izolacją termiczną. Niska klasa ochrony – czyli dach z pojedynczej plandeki i ściany z blachy trapezowej – oznacza najniższy poziom izolacji. Wyższą klasę ochrony oraz lepsze zabezpieczenie przed ciepłem i zimnem pozwalają osiągnąć panele izolacyjne Sandwich. Halę namiotową również można zamocować kotwami bez konieczności wylewania fundamentów.

Czy w ofercie znajdują się hale przesuwne?

Tak. HALTEC BASIC posiada w ofercie modele przesuwne. Doskonale nadają się one do ochrony tymczasowych placów budowy, montażu lub wykopów.

Jaka jest różnica między halami Aluflex a halami Stahlflex?

Hale Aluflex mają konstrukcję aluminiową z łączeniami stalowymi. Oprócz kołków na fundamentach są one najczęściej montowane kotwami bezpośrednio do podłoża. Hale Aluflex są dostępne w ramach przemyślanego systemu budowy, dzięki czemu firma HALTEC może zapewnić zawsze wysoką jakość w korzystnej cenie.

Hale Stahlflex mają z kolei konstrukcję stalową z profilami stalowymi IPE i są zwykle mocowane kołkami na fundamentach. Można je jednak również montować za pomocą kotew. Hale stalowe HALTEC są projektowane i produkowane na indywidualne zamówienie. Dzięki licznym dopasowanym częściom hal Stahlflex firma HALTEC może zapewnić jednocześnie wysoką jakość i atrakcyjną cenę. Zastosowanie prefabrykatów i dopracowanych łączeń sprawia, że przemyślany system budowy jest niezwykle ekonomicznym rozwiązaniem.

Zarówno hale Aluflex, jak i Stahlflex są także dostępne do wynajmu.

Ile projektów hal zrealizowała do tej pory firma HALTEC?

Firma HALTEC jest ekspertem w dziedzinie uzyskiwania dodatkowej przestrzeni dzięki zastosowaniu hal systemowych. Jako doświadczony producent, mający na swoim koncie realizację ponad 5000 inwestycji w ponad 50 krajach, posiadamy kompetencje w zakresie zwiększania przestrzeni użytkowej. Od małych hal warsztatowych do dużych hal magazynowych lub produkcyjnych: hale HALTEC są rozwiązaniem na każdą potrzebę.

 

STATYKA I POZWOLENIA

Czy potrzebne mi jest pozwolenie na budowę?

To zależy od typu hali, okresu jej użytkowania, a także sposobu zamocowania i warunków lokalnych. W przypadku hal tymczasowych z reguły można zamontować je na tak zwane zgłoszenie. Jeśli hala ma być użytkowana przez dłuższy czas, wymagane jest pozwolenie na budowę. Chętnie w tym Państwu pomożemy.

Czy możliwe jest postawienie hali na stałe?

Oczywiście, istnieje możliwość postawienia wszystkich hal BASIC również na stałe. W tym celu oferujemy obliczenia statyczne wraz z przejmowanym obciążeniem zgodnie z normą DIN EN 1991 dla budowli stacjonarnych. W takim przypadku należy uzyskać pozwolenie na budowę.

Czy hale typu BASIC są odporne na śnieg i wiatr?

Tak. Zawsze przedstawiamy ofertę, która uwzględnia warunki lokalne dotyczące obciążeń śniegiem i wiatrem. Przykładowo statyka hal wraz z przejmowanym obciążeniem wg normy DIN EN 13782 uwzględnia odporność na obciążenia śnieżne wynoszące 0,25–3,50 kN/m² (na podłożu) i siłę wiatru co najmniej na poziomie 9.

Czy wymagany jest fundament?

Za zgodą odpowiedniego urzędu hale HALTEC mogą być mocowane bez fundamentu za pomocą kotew.

Co to jest DIN EN 13782?

DIN EN 13782 to europejska norma dotycząca obiektów tymczasowych i namiotów. Reguluje ona podstawy do obliczeń statycznych oraz definiuje m.in. przyjęte wartości obciążenia (np. wiatrem i śniegiem), które może oddziaływać na obiekt. Na tej bazie statyk określa wymagane wymiary poszczególnych profili, aby konstrukcja szkieletowa była wytrzymała na przewidywane obciążenia. W przypadku budynków stałych podstawy do kalkulacji dostarcza norma DIN EN 1991, określająca większe wartości obciążenia. Firma HALTEC może potwierdzić zgodność parametrów statycznych swoich konstrukcji aluminiowych i stalowych zarówno z normą DIN EN 13782, jak i DIN EN 1991.

Co to jest „obiekt tymczasowy”?

Obiekty tymczasowe to obiekty budowlane, które są przeznaczone i przystosowane do wielokrotnego montażu i demontażu w różnych miejscach. Wyróżnikiem obiektów tymczasowych jest brak stałego połączenia konstrukcji z gruntem – mocowanie do podłoża odbywa się za pomocą kotew, bez konieczności wykonywania fundamentów. Namioty przemysłowe i hale namiotowe wymagają znacznie uproszczonej procedury uzyskiwania pozwoleń na budowę. W przypadku ustawienia hal tego rodzaju na krótki okres, zazwyczaj 3 miesiące, są one kwalifikowane jako obiekty tymczasowe. Nie wymagają pozwoleń – wystarczy zgłoszenie kierownika budowy do wydziału administracji budowlanej. Oprócz tego firma HALTEC dostarcza tzw. dziennik obiektu. W razie dłuższego okresu użytkowania należy zasięgnąć w urzędzie informacji, czy konieczne jest złożenie wniosku o pozwolenie na budowę. Oprócz kotwienia możliwe są oczywiście inne systemy mocowania do podłoża, np. za pomocą kołków montowanych na płytach podłogowych.

Wyposażenie I Akcesoria

Jaką trwałość ma materiał plandekowy?

Stosowane tkaniny powleczone PVC i lakierowane są wyjątkowo solidnie i już od dziesięcioleci sprawdzają się w codziennej eksploatacji. Można zakładać ich wieloletnie użytkowanie w zależności od warunków atmosferycznych i obciążenia. Uszkodzoną podczas codziennego użytkowania plandekę można bez problemu naprawić na miejscu lub po prostu wymienić.

Z jakiego materiału wykonane są hale BASIC?

Konstrukcja hal wykonana jest z aluminium lub stali. Poprzez 6 obszarów skutecznej realizacji określamy, jaki rodzaj konstrukcji jest najlepszy dla Klienta. W ten sposób ustalamy także odpowiednie poszycie i klasę ochrony.

Jak wygląda wykończenie przy podłożu?

Firma HALTEC posiada w ofercie różne rodzaje wykończenia przy podłożu. W zależności od potrzeb klienta możliwe jest także zastosowanie rozwiązań indywidualnych.

Czy HALTEC dostarcza również ogrzewanie?

Tak. W ofercie posiadamy mobilne i stacjonarne systemy ogrzewania, które zapewniają odpowiednią temperaturę. System ogrzewania może znajdować się wewnątrz hali lub na zewnątrz. 

Czy firma HALTEC oferuje także oświetlenie do hal?

Tak, w ofercie posiadamy różne opcje oświetlenia wewnętrznego i zewnętrznego. Dostępne jest również energooszczędne oświetlenie LED.

Czy mój towar będzie chroniony przed skondensowaną parą wodną?

Tak. Klasa ochrony 3 zapewnia ochronę przed wewnętrzną kondensacją pary wodnej. W przypadku hal nieogrzewanych z dachem wykonanym z plandeki dodatkowe podsufitki odprowadzają wodę na zewnątrz i chronią towar przed ewentualnymi skroplinami. W przypadku poszycia dachu wykonanego z blachy trapezowej opcjonalnie dostępna jest warstwa tkaniny, która wchłania wilgoć. 

Czy na dachu hali można zainstalować kolektory słoneczne lub panele fotowoltaiczne?

Tak. W przypadku hal stalowych marki HALTEC po uwzględnieniu wymagań statycznych możliwe jest przystosowanie dachu do instalacji tego typu.