Polska
Nowy
Nowy

Nasze sprawdzone namioty i hale imprezowe:
Haltent by HALTEC.

www.haltent.pl

Gwarancja
trwałości i bezpieczeństwa

AKTUALNOŚCI

Wyróżniony nagrodą hala dla zwierząt

Hodowla cieląt w NAMIOTACH HALTEC zdobyła bawarską nagrodę Przyjazny dla Zwierząt

Gospodarstwo rolne i klient HALTEC Frieder Meidert z Soyen (okręg Rosenheim) w październiku 2015 roku otrzymał z rąk ministra rolnictwa Helmuta Brunnera bawarską nagrodę Przyjazny dla Zwierząt.

Gospodarstwo rolne i klient HALTEC Frieder Meidert z Soyen (okręg Rosenheim) w październiku 2015 roku otrzymał z rąk ministra rolnictwa Helmuta Brunnera bawarską nagrodę Przyjazny dla Zwierząt. Jury złożone z ekspertów w zakresie hodowli zwierząt przyznała panu Friederowi Meidertowi nagrodę w kategorii „Innowacje – cielęta – obory”.

Celem laureata było odejście od klasycznej idei ogrzewanych obór. Dzięki innowacyjnemu zastosowaniu namiotów HALTEC powstał specjalny rodzaj przestrzennej obory, gdzie nie ma podziału na pojedyncze boksy, a są tylko barierki ograniczające. Freider Meidert liczy, że nowatorska metoda przyczyni się do hodowania zdrowszych, szczęśliwszych zwierząt oraz do zmniejszenia liczby urazów.

HALTEC zrealizował ten projekt przy pomocy hal o wymiarach 14 × 36 m i 14 × 45 m z kalenicami biegnącymi poza środkiem. Hale były wyposażone w uchylne okna i kurtyny boczne dla lepszego oświetlenia i wentylacji. Dzięki dużym bramom przesuwnym i rolowanym do obiektu bez problemu wjeżdżały duże maszyny. Zamontowane w dachu 30 mm panele izolacyjne Sandwich chronią przed wewnętrzną kondensacją pary wodnej, a latem zapewniają chłód. Ponadto gładka powierzchnia wewnętrzna ułatwiała czyszczenie. HALTEC zaprojektował halę, w której ludzie i zwierzęta czuli się dobrze przez cały rok.

Od 2014 nagroda Przyjazny dla Zwierząt nadawana jest przez bawarskiego ministra ds. odżywiania, rolnictwa i leśnictwa. Wysoko oceniane są nie tylko nowinki techniczne i konstruktorskie, ale również działania na rzecz poprawy jakości życia zwierząt. Projekty muszą być przyjazne dla środowiska, praktyczne i funkcjonalne również w innych gospodarstwach. Nagroda wynosi 10 000 euro i może być rozdzielona pomiędzy kilku laureatów.

Certyfikowana jakość

Hala namiotowa Aluflex nagrodzona certyfikatem „Fokus Test”

Nagroda dla Aluflex – hala namiotowa spełnia wszystkie wymagania mimo licznych obciążeń rolniczych!

Prosta konstrukcja stalowa, dobrze doświetlona hala jeździecka, elastyczna hala wielofunkcyjna lub tradycyjny magazyn na towary rolnicze: hala namiotowa Aluflex nadaje się do tych wszystkich zastosowań. Składa się ona ze stabilnej konstrukcji aluminiowej oraz dobrze naciągniętej plandeki odpornej na rozerwanie.

Laboratorium Deutsche Landwirtschaftsgesellschaft (DLG) dokładnie zbadało wszystkie wykorzystane materiały pod kątem hodowli zwierząt. W ramach Fokus Test pod lupę wzięto cały szereg szczegółowych kryteriów.

Sprawdzano m.in wytrzymałość profili aluminiowych i plandeki. Materiał poddano również reakcjom chemicznym symulującym wieloletnie, intensywne bezpośrednie działanie obornika, kwasów oraz środków czyszczących. W specjalnych komorach badano jakość powietrza po 20 latach użytkowania. Paski plandeki zamontowane na stelażach poddawano różnym siłom naciskającym i ciągnącym.

Wynik? Aluminiowe profile i plandeki spełniły wszystkie wymagania! Materiał jest odpory na działanie kwasów i amoniaku. Wytrzymuje on wszystkie obciążenia codziennie spotykane w budynkach rolniczych.

Certyfikat został przyznany również Aluflex.kompakt – mniejszemu wariantowi hali namiotowej Aluflex, który nie wymaga pozwolenia na budowę. Namioty rolnicze nadają się jako schronienie dla zwierząt na pastwiska, miejsce odstawiania maszyn i urządzeń oraz magazyn słomy i siana.

SCHRONIENIE DLA UCHODŹCÓW

HALTEC OFERUJE TYMCZASOWE HALE NAMIOTOWE

HALTEC dostarczył osiem tymczasowych hal namiotowych do centrum dla uchodźców w Monachium. Natychmiast po zakończeniu montażu w lipcu 2015 roku obiekty oddano do użytku.

Aby sprostać coraz większej liczbie osób starających się o azyl, potrzebne było szybkie rozwiązanie problemu schronienia dla imigrantów. Wybór padł na połączenie 8 tymczasowych hal namiotowych oraz 95 kontenerów modułowych.

Według danych urzędowych od początku roku do Monachium przybyło ponad 40 000 uchodźców. Odpowiada to od 250 do 350 osób dziennie. Jest to liczba, na którą monachijskie centrum nie było przygotowane. Aby sprostać coraz większej liczbie osób starających się o azyl, potrzebne było szybkie rozwiązanie problemu schronienia dla imigrantów. Wybór padł na połączenie 8 tymczasowych hal namiotowych oraz 95 kontenerów modułowych. Rozstawiono je na powierzchni 2500 m2 na terenie Euroindustriepark w Monachium.

Celem było stworzenie kompleksu przyjaznego dla ludzi. Schronienie znaleźli w nim wyczerpani ludzie z całego świta, których przyjmowali pracownicy, wręczając ulotki w 27 językach. Następnie kierowano ich na odpoczynek do Art Cafeteria, aby mogli poddać się badaniom medycznym oraz rejestracji wstępnej. Ponad 100 osób, częściowo w systemie trójzmianowym troszczyło się o nowo przybyłych. Jeśli wszystko będzie przebiegało zgodnie z planem dwie trzecie uchodźców opuści wkrótce Monachium i zostanie skierowanych do innych regionów i miast.

NOWE WYRÓŻNIENIE

HALTEC WYRÓŻNIONY W DZIEDZINIE INNOWACYJNOŚCI

Sukces HALTEC w „Top 100”. Wyróżnienie z rąk dziennikarza i prowadzącego Ranga Yogeshwara podczas konferencji średnich przedsiębiorstw w Essen.

Od ponad 20 lat wyróżnienie „Top 100” wspiera innowacyjność, chęć zdobywania wiedzy i pracę zespołową. HALTEC po raz drugi został wyróżniony tytułem najbardziej innowacyjnego przedsiębiorstwa w Niemczech.

Różnorodność jest niezwykle ważna dla HALTEC Hallensysteme. Przedsiębiorstwo wyróżnione w rankingu „Top 100” z Hemer z Westfalii projektuje hale, z których niemal każda jest unikatowym projektem. Stalowe hale produkcyjne, rozbudowa powierzchni magazynowych, mobilne systemy namiotowe, sezonowe powierzchnie sprzedażowe – wszystko zgodnie z zamówieniem. Siła sukcesu rodzinnego przedsiębiorstwa leży w nieformalnej współpracy pomiędzy działami technicznymi i sprzedażowymi.

Innowacje to codzienność. Przykładem jest błyskawiczne zaadaptowanie dachów hal z normy DIN do normy Eurocode. Dzięki temu najnowsze hale namiotowe Aluflex.plus spełniają wymagania dotyczące rozpiętości czy odporności na śnieg i wiatr. Na corocznym spotkaniu strategicznym planuje się pilotażowe projekty w różnych zakresach. Są one później oceniane i analizowane pod kątem przyszłych rozwiązań. Przedsiębiorstwo po raz drugi wyróżnione w rankingu „Top 100” oferuje swoim pracownikom możliwość dalszej edukacji, wewnętrzne szkolenia i zewnętrzne warsztaty. „Tylko zaangażowanym i wykształconym pracownikom zawdzięczamy takie sukcesy” – twierdzi prezes Jens Geißner, który razem ze współpracownikami Markusem Speckiem oraz Thomasem Arensem wyznaje zasadę uczenia się przez całe życie.

Dla Jensa Geißnera sukces w „Top 100” ma szczególne znaczenie: „Nagroda to uznanie dla naszych wspólnych wysiłków i pochwała dla całego przedsiębiorstwa. Ale nie zamierzamy spocząć na laurach. Dzisiaj świętujemy – ale od jutra bierzemy się do pracy nad nowymi pomysłami.”